sobota 25. června 2011

Kája ZLATÁ na EYOC!

Skvělou jarní sezónu zakončila  Kája Bořánková vítězstvím na sobotní klasické trati Mistrovství Evropy dorostu v kategorii D16! V Sedle u Jindřichova Hradce vyhrála o víc než o minutu a porazila 83 soupeřek! GRATULACE! Výsledky.

středa 22. června 2011

Olympiáda Olomouc

V úterý 21.6. dopoledne odjel výběr 8-mi středočechů na celostátní Olympiádu dětí a mládeže v Olomouci. Pod vedením Terezy Přecechtělové Středočeský kraj odjeli do Olomouce i 3 běžci Kamenice (Kája Hausenblasová mohla, ale nechtěla...), 4 ze Slaného a jedna z Říčan. Celá výprava vypadá takto:

Dívky mladší (98-99): Bára Vyhnálková (Říčany, normálně běhá ale za Prahu), Kristýna Zábranská (Slaný)
Dívky starší: (97-96): Eva Müllerová a Kačka Ježková (Slaný)
Kluci mladší: Ota a Šimon (Kamenice)
Kluci starší: Ondra Ježek (Slaný) a Vojta Kettner (Kamenice)

SPRINT
První závod byl ve středu dopoledne - sprint v botanické zahradě v Olomouci v prostoru z Mistrovství světa 2008. Hned první den můžeme slavit,

!! OTA DOBĚHL PRO STŘÍBRNOU MEDAILI !!

19" za zlatou, a 10" před třetím. A to není všechno, Bára doběhla na děleném třetím místě! Takže dvě medaile pro Středočechy hned první den! Eva skončila 9., Šimon 14., Ondra 16, Kačka 18. a Týna 25. Vojta běžel s náskokem pro vítězství, bohužel vynechal jednu kontrolu a byl DISK. Dařilo se i pražákům - Vojta Illner vyhrál.

ŠTAFETY
Ve čtvrtek se běžely 4-členné MIX štafety. Středočechům se opět dařilo, v kategorii mladších 
štafeta OTA-Týna-Šimon-Bára skončila ! TŘETÍ ! a vezou tak do Kamenice druhou medaili! Štafeta starších (Vojta-Eva-Ondra-Kačka) skončila těsně za medailí na 4. místě, když až do posledního úseku držela třetí místo...

KRÁTKÁ TRAŤ
Olympiádu zakočil sobotní závod na krátkě trati. Opět velmi ryhclý a krátký závod, tentokrát ale v lese. Třetí medaili si odváží u olympiády Bára za druhé místo mezi mladšími holkami. Ota skončil 11. se 3min. ztrátou, 20" před ním na 8. místě doběhl Šimon. Vyhrál Křivda z VČ oblasti, také mladší v těchto dvou ročníkách. Mezi staršími kluky skončil Ondra 8. a Vojta 10. V holkách se závod stal kořistí Prahy, Kačka Janovská a Tereza Nováková vyhrály obě kategorie.

Stránky olympiády jsou zde, stránky OB závodů zde, výsledky sprintu v pdf zde, výsledky štafet zde, výsledky krátké trati zde


čtvrtek 16. června 2011

PPŽ finále

Letošní PPŽ měly štafetové finále 15.6. v Klánovicích, kromě toho se běžely i firemní/někdy i nefiremní/ štafety "Klacky". Přijely i děti, které se jinak PPŽ nezúčastňovaly (např. z Jičína). V Klánovicích jsme běhali hodně v H10 a H13 a pak možná ještě jednou na Vídrholci, od té doby jsem tady OB neběžel. Les zarůstá a stává se záludnějším, Zdánlivě jednuchý let může lehce zpomalit lampion ukrytý v trávě nebo nedbalý závodník který se nepodívá v hustníku na buzolu (jako já). Po  Norsku je to ale přece jenom trochu změna.

Žáci postavili nejsilnější štafetu Jirka-Ota-Šimon a když to nikdo z nich nezazdil, tak celkem lehce vyhráli. Žákyně se v takové sestavě nesešly, Marušku doplnil Váša a Kája Př., která to bohužel diskla. Vašík běžel D14 trať úplně perfektně, na přechod do H12 je dobře připraven.


Po štafetách bylo vyhlášení štafet, potom jednotlivců - Sebík, Maruška a Ota dostali pohár za celkové vítězství PPŽ (Sofinka celkově 2). Sebík se Sofinkou ale nebyli přítomni, a tak si cenu převzal tatínek. Ani nikdo z dětí se neradoval víc....

Po vyhlášení a odjezdu většiny účastníků se promítaly staré stavařské filmy, ve kterých učinkovali lidé, které znalo jen nás několik starších diváků...Večer mělo být krásné zatmění ale nic z toho nebylo, protože byly mraky. Jájo, bylo to letos zase super! Díky.

Výsledky PPŽ jsou zde, výsledky štafet zde.






středa 15. června 2011

3 dny v jiném O-světě

Souběžně s úspěšným vystoupením KAM na mistrovství KT jsme využili 3 denních norských svátků "Pinse" (Letnice) a zajeli si s Otou k Lucce a Leifovi na 3 závody Pinselopene (11-13.6.). Budeme posila nebo ostuda, když poběžíme za Fossum? V týdnu v Norsku pršelo tak, že u Osla byly povodně a severně od Hamaru, kde závody probíhaly byla dokonce kvůli sesuvům půdy uzavřená hlavní silnice...Měli jsme ale štěstí, druhý den po příletu se počasí otočilo a na závody už bylo hezky.

Závody byly taková norská Á-čka, zároveň pro dorost a juniory jako nominačky na EYOC a juniorské mistrovství světa (České Kanadě ani Polsku se to ale vůbec nepodobá). Tomu odpovídalo i zázemí - velkoplošná obrazovka, online tracking, speakři....velká akce. Opticky to ale mělo trochu menší rozměr než český ekvivalent - přece jenom přes celé norsko se slítají jen ti, kteří se mohou nominovat, pro celé rodiny by to byl při místních vzdálenostech trochu drahý špás. První dva dny jsme běželi u městečka Loten, kde byl hezký rovinatý les s kupkami a krásným bílým mechem. Terén nebyl totálně skandinávsky vražedný, ale jemná mapařinka na kupkách s víceméně dobrou viditelností. Takové orienťácký dezert. Poslední den nás čekalo ale pravé norské peklo. Kopcovitý terén s minimem cest, extrémně měkou podložkou, každý krok musíš vytahovat nohu z bažiny, borůvčí nebo šutrů, v jižní části velmi detailní, v severní naopak hodně svahovitý s hrubšími tvary. Les byl použit v minulosti na mistrovství norska na ultralong a v roce 2007 i na klasické mistrovství. I noři z toho lesa mají respekt. Mapovat se musí 100% pobytu v lese, když ztratíš kontakt, už se nenajdeš. Oskar si po doběhu stěžoval, že ho bolí hlava z toho jak musel neustále mapovat a dávat pozor. A nebyl sám. Mapa samotná by nám vystačila na týdenní soustředění a pořád by se bylo co učit. První dva závody se mi s místní závodilo lépe, než tento poslední den. V otevřenějším terénu se s nimi soupeřit dá, ale v pravé skandinávské "klasice" je to problém. Pokud to opravdu pořádně hlídáš, nakonec se to dá i umapovat, ale musíš běžet tak pomalu, že dostaneš půl hodiny ani nemrkneš. Ale byla to nádhera, zůstane to ve mně ještě dlouho a určitě si to napřesrok pojedeme zopakovat.

H40 - 2. den:                                                                                     H40 - 3. den:














Ota zjistil, že to co stačí v Česku, nestačí v Norsku a ve velké konkurenci 30-35 kluků skončil 8., 7. a 6., vždy 2-4 minuty za prvním. V každém závodě udělal menší chybu nebo chyby, a bylo vždy několik kluků, kteří to profrčeli lépe. Byl z toho trochu rozmrzelý, ale dobrý poznatek. Shodou okolností byla většina z lepších soupeřů z "našeho" klubu Fossum, takže Ota má spoustu nových kamarádů a soupeřů ze svého ročníku 99. A jeden z nich je i ve startovce na 5-denních v Chorvatsku.

H12 - 1. den:
 

Výskedky jsou zde.

úterý 14. června 2011

Kája má zlatou!

Na Mistrovství republiky na krátké trati v Nesměři u Třebíče vyhrála Kája Bořánková v kategorii D16 finálový závod s náskokem téměř 2 minut a dostala na krk zlatou mistrovskou! Na kamenickém plesu bude v zimě co vyhlašovat! Tento skvělý výsledek doplnil Lukáš 4. (13 vteřin od medaile) a Mája 7. místem. Kamenice byla vidět!

Výsledky jsou tady.

pondělí 6. června 2011

ŽA,ŽB Jičín

První červnový víkend jsme jeli na druhou sérii Á-ček a B-ček do Jičína. Oba dni bylo vedro k padnutí, prostě jako na jičínských letních závodech. V sobotu bylo shromaždiště na našem nedávném táboře na Pařezu, v neděli v tradičním místě 5-denních v autokempu v Lužanech.

Sobotní závod byl namotaný kolem tábora, my jsme ten velký hustník lezli 3x, štastnější jen 2x. Elita a 21A startovali pod silnicí a udělali smyčku "na dosah" skal. Měli ale běžet ve skalách až k Pelíšku, to bylo jiné kafe - vypadalo by to takhle:

ale nakonec to tam ochranáři nepustili. My ostatní jsme ale měli běžet v křoví plánovitě a tak se i stalo. Byl to trochu boj s hustníky i vedrem a časy se šplhali k 10min/km. Nakonec to ale tak špatné nebylo, prostě normální český závod. A to proběhnutí ve skalách za táborem byl malý bonus jako náplast.

Bohužel už můžeme jen vzpomínat na doby, kdy každý jičinský závod bylo pošušňáňíčko ve skalním městě. Ale třeba ty ochránce zlomíme a zase se toho dočkáme. Čeho jsem si všímal celé dva dni byla velká ochota jičíňáků. Začalo to úsměvy při parkování, ubytování, změny..nic nebylo problém a vše se řešilo ve velké pohodě. Jako by si pořadatelé místo stresu, kterého je dost i u krajáku, natož u A dvojzávodu, rozdali samou dobrou náladu. Bylo to pro mě tak do očí bijící, že jsem na místě odpustil všechny výhrady k terénům, na který máme, snad kvůli těm zážitkům z (pravěkých) pětidenních až nereálná očekávání...Spali jsme přímo na Pařezu a tak jsme měli pohodový večer (strávený opravou výsledků PPŽ).

V neděli v Lužanech to byla klasika (trať i terén), vedro snad ještě větší. Patnáctka mapa a opakované potíže se čtením detailů mě donutila si v sobotu po závodě koupit "My first bifocals" a v neděli nastoupit s novým - nerozostřeným - pohledem na svět. Terén na klasiku docela fajn, šlo o to ve vedru přežít a udržet morál.

Oba dni opět zaletěla Kája - dvakrát druhé místo v D16A, jistá nominace na MED, průběžné 2. místo v žebříčku - paráda. Senzací víkendu i celé sezóny je ale Kykina, 4. a 5. místo hned za Kájou a v žebříčku průběžně 7. místo - fakt bezva, koukám jako blázen. 

Ota má super výsledek ze soboty (3.), na 5. kontrolu ho doběhl (o dva roky a hlavu větší) soupeř z HK a druhou půlku trati s ním Ota běžel. Paradoxně nějvětší chybu udělali, když běželi spolu... Na vyhlášení z toho bylo pěkné tričko jako odměna a záběr na velkoplošné TV. Určitě dobrá škola a ukázka jak příští rok běhat, v něděli pak už samostatně s chybkou na 1k. slušné 15. místo. Jirka běžel oba dni stabilně dobře  (11., 9.), a dobře si vedl i Šimon (14., 13.). V žebříčku je Jirka 6., Ota 10. a Šimon 13., A-čko si vybíhá 13 kluků. Se čtrnáctkami můžeme být spokojení. Škoda, že odpadnul Dan a na hlavní závody jezdí jen občas. V neděli už to konečně šlo i Vojtovi (6.).

Výsledky sobota a neděle.


Mapa H14 sobota:                                    Neděle:




Mapa H21B sobota:                                  H40 neděle: