středa 22. června 2011

Olympiáda Olomouc

V úterý 21.6. dopoledne odjel výběr 8-mi středočechů na celostátní Olympiádu dětí a mládeže v Olomouci. Pod vedením Terezy Přecechtělové Středočeský kraj odjeli do Olomouce i 3 běžci Kamenice (Kája Hausenblasová mohla, ale nechtěla...), 4 ze Slaného a jedna z Říčan. Celá výprava vypadá takto:

Dívky mladší (98-99): Bára Vyhnálková (Říčany, normálně běhá ale za Prahu), Kristýna Zábranská (Slaný)
Dívky starší: (97-96): Eva Müllerová a Kačka Ježková (Slaný)
Kluci mladší: Ota a Šimon (Kamenice)
Kluci starší: Ondra Ježek (Slaný) a Vojta Kettner (Kamenice)

SPRINT
První závod byl ve středu dopoledne - sprint v botanické zahradě v Olomouci v prostoru z Mistrovství světa 2008. Hned první den můžeme slavit,

!! OTA DOBĚHL PRO STŘÍBRNOU MEDAILI !!

19" za zlatou, a 10" před třetím. A to není všechno, Bára doběhla na děleném třetím místě! Takže dvě medaile pro Středočechy hned první den! Eva skončila 9., Šimon 14., Ondra 16, Kačka 18. a Týna 25. Vojta běžel s náskokem pro vítězství, bohužel vynechal jednu kontrolu a byl DISK. Dařilo se i pražákům - Vojta Illner vyhrál.

ŠTAFETY
Ve čtvrtek se běžely 4-členné MIX štafety. Středočechům se opět dařilo, v kategorii mladších
štafeta OTA-Týna-Šimon-Bára skončila ! TŘETÍ ! a vezou tak do Kamenice druhou medaili! Štafeta starších (Vojta-Eva-Ondra-Kačka) skončila těsně za medailí na 4. místě, když až do posledního úseku držela třetí místo...

KRÁTKÁ TRAŤ
Olympiádu zakočil sobotní závod na krátkě trati. Opět velmi ryhclý a krátký závod, tentokrát ale v lese. Třetí medaili si odváží u olympiády Bára za druhé místo mezi mladšími holkami. Ota skončil 11. se 3min. ztrátou, 20" před ním na 8. místě doběhl Šimon. Vyhrál Křivda z VČ oblasti, také mladší v těchto dvou ročníkách. Mezi staršími kluky skončil Ondra 8. a Vojta 10. V holkách se závod stal kořistí Prahy, Kačka Janovská a Tereza Nováková vyhrály obě kategorie.

Stránky olympiády jsou zde, stránky OB závodů zde, výsledky sprintu v pdf zde, výsledky štafet zde, výsledky krátké trati zde