úterý 8. května 2012

5-6.5. ŽB Chvaleč

První květnový víkend začala 14-kám hlavní sezóna prvními Bčky. Pořádala dědova Slavie HK v Chvalči, ale ne na Závoře kde bude příští rok Juniorské MS, ale naproti - tam kde byly v r. 2005 družstva. Ota se tešil jak to ve 14kách zválcuje, ale byl asi trochu přemotivovaný. Minutová chyba ve směru na louce už za startem, pak už to šlo podle plánu, na 5-ce už vedl o půl minuty. Běžel pak bez chyby až do cíle v suveréně nejlepším čase. Bohužel při vyčtení se zjistilo, že vynechal 6. kontrolu. Špatně přeložená mapa a první DISK byl tu. Škoda, podle mezičasů by Ota vyhrál minimálně o 3 minuty...

Adam si to popletl u 1. kontroly, ale pak už mu to šlo moc dobře a skončil 4.
Závod byl celkově víc na běhání než mapování, taková normální klasika, u 14-tek celkem dlouhá s velkým převýšením.

A jak si vedli další KAMeničtí? Na bedně byli:
1. Sebík
2. Honza
3. Kája A., Kája H., Ondra

Neděle
V neděli byla krátká trať ve stráni nad shromaždištěm. Houbařinka s mnoha kontrolami (H21A 5km/30 kontrol), bylo těžké neudělat chybu, někde se nebylo o co chytnout a kontroly nebyly moc vidět. Zvlášť u dětí tak byly dohledávky dost o náhodě. Ale podmínky byly pro všechny stejné, tak co... Ota ztratil 2xminutu a pak jednou 5 minut když těžkou kontrolu nemohl dohledat, podobně na tom ale byly skoro všichni soupeři a skončil 5., vyhrál Tonda, který udělal chyb nejméně.

Adam běžel stejně jako včera, zkažená 2. kontrola a pak už bez problémů, v cíli stejně jako včera 4. místo. Těsně před ním doběhl Hugo, takže medaile zůstala v ulici.

Já jsem běžel H21 a taky jsem se chyb nevyvaroval, 3x jsem několik minut hledal, kdo to dokázal promapovat bez chyby, smekám. Ale závodní náladu jsem moc neměl, a to když chybí, tak se těžko ťuká jedna za druhou. Pěkný závod na malém prostoru, jen kontrol bylo skoro až moc...